برترین آنتی ویروس‌های سال ۲۰۱۷ برای ویندوز

Posted on: بهمن ۱۲, ۱۳۹۵, by :

دنیای خطرناکی است و هر کامپیوتری برای محافظت از تهدیدات امنیتی نیاز به نرم افزارهای آنتی ویروس دارد. تصور نکنید که ابزارهای رایگان مایکروسافت برای این کافی هستند. ملزومات امنیتی مایکروسافت (یا Windows Defender   و نسخه بروز شده ان در ویندوز ۱۰ ) به آسانی قابل استفاده هستند، اما طبق گزارش های آزمایشگاه های مستقل امنیتی مانند AV-Comparatives سطح حفاظت مایکروسافت بسیار ضعیف است. با این حال استفاده از یک راه حل رایگان به منظور به خطر انداختن امنیت شما نیست.

تست های صورت گرفته نشان می دهد که بسته های تجاری اغلب (ولی نه همیشه) از سطح حفاظتی خوبی برخوردار هستند و همچنین قابلیت ها و ویژگی های اضافی ارائه می دهند. اگر به دنبال حداکثر کردن سطح ایمنی و حفاظتی سیستم خود هستید باید حداقل از یکی از این بسته ها استفاده کنید.

امروزه شرکت ها آنتی ویروس های زیادی را با امکانات متفاوت برای دستگاه های مختلف عرضه می کنند. دستگاه های ویندوزی، دستگاه های اندرویدی و هم چنین دستگاه هایی که دارای سیستم عامل iOS هستند. ویژگی ها و امکانات هر آنتی ویروس نیز نسبت به آنتی ویروس دیگر فرق دارد. بنابراین کاربران باید با ارزیابی و دقت آنتی ویروسی را انتخاب نمایند که نیاز آن ها را برطرف می سازد و بهتر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. در این عرصه بزرگان زیادی هستند که آنتی ویروس  برای سیستم عامل ویندوز ارائه می دهند. در ادامه  ۷ نمونه از برترین نرم افزارها در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  آنتی ویروس Comodo


تمام ویژگی هایی که در آنتی ویروس پولی Comodo دیده می شود در نسخه رایگان این آنتی ویروس نیز موجود است. این آنتی ویروس بسیار مورد استقبال کاربرانی قرار گرفته است که با سیستم عامل ویندوز کار می کنند. این نرم افزار دارای امکانات بسیار عالی می باشد. استفاده از سیستم پیشگیری از نفوذ به کامپیوتر کاربر و فناوری Auto-sanbox از جمله ویژگی هایی است که از آسیب دیدن کامپیوتر کاربر توسط برنامه های ناشناخته جلوگیری می کند. (در امنیت رایانه‌ای جعبه شنی یا Sandbox یک سازوکار حفاظتی برای جدا نگه ‌داشتن بعضی نرم‌ افزارهای در حال اجرا است که به طور هم زمان با دیگر نرم ‌افزارها، در حال اجرا شدن هستند. این فناوری اغلب برای اجرای کدهای تست نشده و یا برنامه یا وب سایت های غیر قابل اعتماد مورد استفاده قرار می ‌گیرد تا خطرات احتمالی، سیستم ‌عامل یا میزبان را تهدید نکند.) سرعت عمل این ویژگی ها بالا است. این آنتی ویروس با استفاده از آخرین بانک اطلاعاتی ویروس ها، اسکن سریعی را بر بستر کلود انجام می دهد و تمام فایل های ناشناخته را به طور خودکار در Sandbox قرار داده و تنها به فایل های تایید شده اجازه اجرا شدن در سیستم می دهد. ضمنا این آنتی ویروس از یک فایروال (firewall) و سیستم حفاظتی ضدبدافزار پیشرفته استفاده می نماید. نرم افزار Comodo از تمام نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز از جمله ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کند.

  آنتی ویروس ESET NOD 32


ESET NOD 32 از کامپیوتر کاربر به وسیله چندین لایه امنیتی مختلف و بدون این که ذره‌ای در سرعت سیستم تاثیر منفی بگذارد، حفاظت می کند. این آنتی ویروس به طور کامل از سیستم های ویندوزی در مقابل ویروس ها محافظت می کند و دارای امکاناتی از جمله سیستم های آنتی ویروس، آنتی اسپم، آنتی فیشینگ، سیستم ضدجاسوسی، سیستم حفاظت در برابر حملات شبکه ای، سیستم حفاظتی Botnet، سیستم کنترل والدین، فایروال شخصی، سیستم حفاظت در پرداخت ها و عملیات بانکی و سیستم حفاظتی وب کم است. البته این آنتی ویروس دارای نقاط ضعفی نیز است. از جمله این که امکان آپگرید کردن از نسخه قبلی به نسخه جدید وجود ندارد. اما با این وجود ESET NOD 32 هنوز یک انتخاب خوب است.

  آنتی ویروس Bitdefender


Bitdefender Total Security antivirus که اخیرا برنده “Gold Awards” به خاطر امکانات محافظتی و سرویس هایش شد آنتی ویروس خوبی برای سیستم عامل ویندوز محسوب می شود. امکانات این آنتی ویروس شامل اسکن فایل ها جهت یافتن ویروس بر اساس تقاضای کاربر یا سیستم و جذف ویروس ها، کنترل تهدید های جدی (با استفاده از فناوری خلاقانه ای که شناسایی رفتاری نامیده می شود.) ، آنتی فیشینگ، ویژگی های ضد کلاهبرداری و غیره است.

 آنتی ویروس Panda


این نرم افزار نیز جز آنتی ویروس های خوب برای سیستم عامل ویندوز محسوب می شود. یکی از ویژگی های برجسته این آنتی ویروس، سبک بودن آن است. به طوری که هیچ بار اضافی برای سیستم ایجاد نمی کند و بر روی سرعت و عملکرد سیستم تاثیر منفی نمی گذارد. این آنتی ویروس از تمام دستگاه هایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند (هم چنین در سایر سیستم عامل ها)، حداکثر حفاظت را انجام می دهد. ضمنا این نرم افزار کارایی سیستم را به وسیله پاکسازی ویندوز از فایل های بی مصرف و پاکسازی تاریخچه (history) مرورگرها افزایش می دهد.

  آنتی ویروس Avira


آنتی ویروس Avira شدیدا به کاربرانی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می نمایند، توصیه می شود. این آنتی ویروس دارای ویژگی های بسیار فوق العاده ای است. از جمله یک فایروال بسیار قوی و کنترل فرزندان توسط والدین (این سیستم به والدین این امکان را می دهد تا حساب های کاربری فرزندان خود در شبکه های اجنماعی را کنترل نمایند.) علاوه بر این، آنتی ویروس Avira دارای لایسنسی است که می توان از آن در چندین پلتفرم استفاده نمود تا در نهایت کاربران بتوانند به راحتی از اطلاعات و هویت شخصی خود محافظت کنند. هم چنین این نرم افزار پورت شبکه را به منظور فعالیت های مشکوک اسکن می کند و مدیریت فایروال را به شما پیشنهاد می دهد.

 

انتی ویروس Kaspersky  

یک بسته امنیتی بسیار کامل است که دارای سطح حافظت چند لایه ای برای در امان نگه داشتن شما از آسیب ها است، در مورد لینک های خطرناک و یا دریافت آنها به شما هشدار می دهد، و موتور دقیق آنتی ویروس تهدیدات معمول را شناسایی و حذف می کند، رفتارهای مشکوک را تشخیص می دهد و می تواند بسیاری از اقدامات مخرب را معکوس کند.
طراحی “set and forget ” آن بدین معنی است که مدیریت آن بسیار آسان است. Anti-Virus 2017 می تواند بیشتر مواقع خود را اداره کند.ما در سال های اخیر آنتی ویروس Kaspersky را به عنوان یک محصول فوق العاده دقیق شناخته ایم؛ و بیشتر آزمایشگاه های مستقل مانند AV-Test و AV-Comparatives حداکثر امتیاز را به آن داده اند، اما به نظر می رسد Virus Bulletin کمتر تحت تاثیر قرار گرفته است.
این آنتی ویروس هنوز هم رقبای زیادی دارد. Bitdefender حفاظت مشابه بیشتری را در همان حدود قیمتی ارائه می دهد؛ ولی در کل این آنتی ویروس نسبت به قیمت آن بسیار مناسب است.

 

آنتی ویروس  Norton Security

Norton Security یک مجموعه کوچک امنیتی از ابزارهای آنتی ویروس عادی است، که ترکیبی از ویروس ها، فایروال، مرور حفاظتی و مدیریت پسورد، سرقت هویت و مرور حفاظتی آنلاین است.

ارزیابی قابلیت اطمینان این برنامه آسان نیست زیرا به طور گسترده توسط آزمایشگاه های بزرگ مورد بررسی قرار نگرفته است، اما AV-Test به تازگی حداکثر امتیاز را بخاطر حفاظت بالا به آن اختصاص داد، و بررسی های کوچکتر هم به طور معمول نتایج خوبی را نشان می دهد.یکی از قوی ترین ویژگی های Norton در زمینه جلوگیری از آلودگی می باشد.  مسدود کننده عالیURL  از شما در برابر وب سایت های مخرب محفاظت می کند، و اجازه اجرای فایل های غیرقابل اعتماد را نمی دهد. اگر به دنبال یک آنتی ویروس برای محافظت از یک سیستم بسیار با ثبات هستید این برنامه می تواند بسیار موثر باشد.

اگر، به هر نحوی، سیستم آلوده شود می توان به صورت تلفنی یا اینترنتی با یک تکنسین Norton تماس گرفت، و از آن کمک گرفت. اما در زمینه آلودگی توسط نرم افزارهای مخرب دارای پشتیبانی زیادی نیست.بیشتر افراد غالبا Bitdefender  یا Kaspersky را ترجیح می دهند، اما توانایی مسدود کردن فایل های Norton Security’s و ویژگی های فراوان دیگر آن را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *